انستیتو ادیولوژی آریا ، دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 16:02 بعدازظهر

توانبخشی شنوایی و سمعک
دستگاههای فیتینگ سمعک
بطور قطع یکی از کاملترین بخشهای فیتینگ سمعک در ایران در انستیتو ادیولوژی آریانا تجهیز شده است .علاوه بر استفاده از سیستم کامپیوتری Hipro، سیستمهای بی سیم کامپیوتری Noah link وUSB link  جهت فیتینگ سمعکهای دیجیتال و هوشمند، وجود دستگاه منحصر به فرد Visual speech از کمپانی Madsen دانمارک را باید متذکر شویم که پروب آن به همراه سمعک داخل مجرای گوش قرار می گیرد و بطور Online میزان تقویت سمعک را نشان می دهد. به کمک این دستگاه از فیتنیگ مؤثر سمعک در بزرگسالان، نوزادان و شیرخواران اطمینان حاصل می شود. این دستگاه یکی از معدود دستگاههای Visual speech ساخت شرکت Madsen دانمارک است که در انستیتو ادیولوژی آریانا به بهره برداری رسیده است. دستگاه منحصر بفرد دیگری که در بخش تنظیم سمعک ما فعال است، دستگاه (REM) Real Ear Measurment  وFitting Test Box ساخت شرکت Madsen دانمارک است. این دستگاه علاوه بر عیب یابی سمعکهای پشت گوشی و داخل گوشی آنالوگ، کامپیوتری، دیجیتال و هوشمند؛ امکان اطمینان از کنترل خروجی و فعال بودن مدارات اتوماتیک سمعک را به ادیولوژیست می دهد. در ضمن دستگاه REM برای فیتینگ سمعک در نوزادان، شیرخواران و حتی کودکان کاربرد گسترده دارد و بر اساس استانداردهای کمیتة شنوایی نوزادان آمریکا تنها مراکزی باید اقدام به تجویز سمعک در این سنین کنند که به دستگاه فوق مجهز باشند. REM ضریب تصحیح حجم مجرای گوش (که در نوزادان و شیرخواران بسیار کوچک بوده و باعث اشتباه جدی در تنظیم سمعکهای هوشمند و دیجیتال در این سنین می شود) را محاسبه می‌کند. کوچک بودن حجم مجرای گوش در سنین نوزادی و شیرخوارگی باعث رزونانس فرکانسهای زیر و افزایش تقویت آنها تا حد 30 دسی بل و فیتینگ بیش از حد و ایجاد افت شنوایی بیشتر در این سنین می شود. برای کار با REM یک پروب کوچک همراه با سمعک وارد گوش نوزاد - که بهتر است خواب باشد - می شود و خروجی سمعک بررسی می شود. استفاده از یک دستگاهNoah link  دیگر در اتاق ادیومتری کودکان به همراه دستگاه ادیومتری Free Field موجبات آستانه گیری شنوایی همراه با سمعک (Aided Audiogram) را فراهم کرده است که مؤثر بودن فیتینگ درکودکان را اطمینان بخشی مجدد می کند.
عرضة سیستمهای جانبی، محافظتی و بهداشتی سمعک
با توجه به نیازهای بیماران، بودجه و مشکلاتی که استفاده از سمعک خود دارد، دستگاههای جانبی مثل FM، بلوتوث و Field و... توسط ادیولوژیست مرکز به بیمار پیشنهاد می شود. جهت آشنایی با محصولات جانبی سمعک اینجا را کلیک کنید. جهت آشنایی با محصولات محافظتی و بهداشتی سمعک اینجا را کلیک کنید.

لابراتوار سمعک و قالبسازی گوش
انستیتو ادیولوژی آریانا از جمله معدود مراکزی است که با راه اندازی لابراتور مجهز الکترونیک و بکار گیری پرسنل مجرب در زمینه طراحی، مونتاژ و ساخت انواع سمعکهای داخل گوشی و نامرئی توانسته است زمان قبول سفارش تا تحویل این سمعکها را به 5 ساعت برساند. تمام هدف ما پوشش دادن و قبول سفارشات بیماران اورژانسی و ساکن شهرستان و نیز ارائه خدمات سرویس نگهداری این سمعکها بصورت دست اول و در سریعترین زمان ممکن است. لذا بسیاری از خدمات سمعک در مرکز ما در کمتر از 3 ساعت انجام پذیر شده است.
بخش قالبسازی لابراتور هم ساخت انواع قالب محافظ آب، محافظ صدا و قالب سمعک در انواع آکریلیک (سخت) و نرم (سیلیکون) را به عهده دارد. مواد مورد استفاده همگی ساخت آلمان و جزء بهترین مواد از نظر فقدان خواص آلرژیک برای پوست هستند. کیتهای سمعک داخل گوشی مورد استفاده در لابراتوار؛ ساخت آلمان، کانادا، آمریکا، سوئیس و دانمارک هستند که از بهترین سازنده های سمعک تهیه شده اند و دارای تائیدیه FDA آمریکا و CE اروپا می باشند. به خاطر وجود لابراتور مجهز و ارائه سمعک بصورت دست اول (نه از واسطه) موسسة ما این توفیق را یافته است تا با کاهش هزینة تمام شده سمعکها، برای اولین بار در خاورمیانه گارانتی سمعکهای داخل گوشی را تا 5 سال و برای پشت گوشی ها تا 3 سال ارتقاء دهد. این افزایش گارانتی از 4 سال قبل شروع و کماکان ادامه دارد.

 
 

  تعمیرات تخصصی انواع سمعک
تعمیرات سمعکهای داخل گوشی و پشت گوشی آنالوگ، دیجیتال و هوشمند توسط تکنسینهای مجرب با قطعات اصلی در اسرع وقت انجام می شود. تعمیر سوختگی سمعک، تعویض قالب و جلد، تقویت الکترونیک، تعویض قطعات، ترمیم پوسته، سرویس کامل، رفع اتصالی و مصرف زیاد از حد باتری و... همگی با قطعات شرکتهای اصلی ممکن می‌باشد.


  عرضه و فروش سمعک
انستیتو آریانا ضمن دارا بودن گواهی و تائیدئه از کمپانیهای GN Resound دانمارک، Oticon دانمارک، Siemens آلمان،Rexton  آلمان، unitron کانادا، فوناک سوئیس، سونیک آمریکا وA&M  انگلستان؛ سمعکهای فوق را به دو روش نقدی (همراه با 10٪ تخفیف) و اقساطی (40٪ هزینه سمعک نقدی و بقیه در اقساط 4 تا 6 ماهه بدون سود) ارائه می کند. همانطور که گفته شد مراحل سنجش شنوایی تا تحویل سمعک در مرکز ما 5 ساعته است.


  گارانتی و خدمات پس از فروش
برای تمام بیماران و مددجویانی که از مرکز ما سمعک تهیه می نمایند، علاوه بر گارانتی منحصر بفرد 5 ساله (برای سمعکهای داخل گوشی) و 3 ساله (برای سمعکهای پشت گوشی) خدمات زیر نیز به رایگان ارائه می شود:
1-    سنجش شنوایی اولیه (رایگان) و تا 2 سال هر 6 ماه تکرار سنجش شنوایی (رایگان)
منظور از آزمایش ابتدایی، کل مراحل سنجش شنوایی نوزادان، شیرخواران، کودکان و بزرگسالانی است که منجر به تجویز سمعک شود و سمعک از مرکز آریانا تهیه شود.
2-    فیتینگ سمعک (رایگان)
تمام مراحل تنظیم سمعک در سنین فوق الذکر با دستگاههای تخصصی شامل REM، Noah link، Fitting test box، Visual Speech و Aided Audiogram برای کاربران سمعک ما تا 2سال (هرسال یکبار) رایگان است و تا دو سال بعد هم با 25 درصد تخفیف انجام می‌شود.
3-    قالب سمعک پشت گوشی (رایگان)
دو سری قالب برای هر گوش رایگان به مددجویان تحویل خواهد شد. جنس قالب نرم یا سخت به انتخاب مددجو خواهد بود. تا دو سال بعد هم هزینة قالبسازی با 25 درصد تخفیف دریافت می‌شود.
4-    لوازم بهداشتی (رایگان)
برای محافظت از گوش و رعایت بهداشت فردی مددجویان ما، یک سری لوازم بهداشتی از شرکت Egger یا Dreve به بیماران هدیه خواهد شد.
5-    دستگاه خشک کن سمعک (رایگان)
دستگاه الکترونیکی خشک کن سمعک از شرکت Egger برای کاربرانی که دو دستگاه سمعک فول دیجیتال یا هوشمند (محصولات High End فوق پیشرفته) را تهیه می کنند، هدیه می شود.
6-    یک دستگاه آزمایشگر باتری (رایگان)
به تمامی مددجویانی که سمعک از موسسة ما دریافت می کنند یک دستگاه آزمایشگر باتری رایگان داده می شود.
7-    مصرف باتری (رایگان)
برای تمام کاربرانی که سمعک از موسسة ما دریافت داشته اند تا 2 سال مصرف باتری رایگان می باشد. برای کاربرانی که دو دستگاه سمعک داخل گوشی یا پشت گوشی فول دیجیتال یا هوشمندHigh End  از مرکز ما تهیه نموده اند تا 3 سال مصرف باتری رایگان خواهد بود.
8-    امکان مرجوعی سمعک
در صورتی که کاربر سمعک از سمعک خود راضی نباشد تا یک ماه می تواند سمعک خود را مرجوع نماید و یا طی یک ماه نسبت به تعویض آن با مدل بالاتر اقدام نماید.