انستیتو ادیولوژی آریا ، دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 15:02 بعدازظهر

معرفی خدمات


 
در این قسمت سعی می کنیم ضمن ارائه توضیحات در خصوص خدمات کلینیکی و توان بخشی شنوایی، بخش های مختلف انستیتو را هم معرفی و حدود خدمات آنها را نیز بیان نماییم
1-    ویدئو اتوسکوپی
همیشه بیمارانی که به کلینیکهای شنوایی یا پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می کردند آرزو داشتند بتوانند پردة گوش خود را ببینند. دستگاه جدید ویدئو اتوسکوپی کامپیوتری مرکز ما، این امکان را فراهم نموده است. درحین ویدئو اتوسکوپی تصویر پردة گوش روی مانیتور مشاهده می شود ومی‌توان از آن عکس گرفت و با وضوح بالا بصورت رنگی چاپ کرد. این روش در موارد پزشکی قانونی و نیز برای بررسی سیر درمان بیماریهای پردة گوش و گوش میانی کاربرد دارد.


 
 

2-    سنجش شنوایی
بررسی کمی شنوایی یا ادیومتری آزمونی است که شامل 2 آزمایش اصلی ادیومتری (صدای خالص و صدای گفتاری) و ایمیتانس (تمپانومتری و رفلکس اکوستیک) می‌باشد. آنچه عموم مردم به آن نوار گوش می گویند، جدولی دو بعدی است که در بعد افقی آن از فرکانس 125 هرتز تا8000 هرتز و در بعد عمودی آن شدت صدا در مقیاس دسی بل از 10- تا 120 دسی بل قرار می گیرد. درحین سنجش شنوایی (ادیومتری ) بیمار وارد یک کابین ضد صدا می شود. روی صندلی می نشینید. هدفون خاص دستگاه روی گوش او قرار می گیرد و آزمایشگر صدای بم، میانه و زیر را به شکل صدای بوق یا سوت در سطوح شدتی مختلف برای هر گوش بیمار بصورت جداگانه ارسال می کند و بیمار بوسیله دکمه (شاسی) شنیدن صدا را اعلام می کند. در طی آزمایش کمترین سطح شدتی که بیمار می‌شنود به عنوان آستانة شنوایی در جدول ادیوگرام ثبت می‌شود ودر صورتی که آستانه های شنوایی بهتر از 20 دسی بل باشد شنوایی طبیعی در نظر گرفته می‌شود.
ایمیتانس آزمایش دیگری است که طی آن بیمار بدون حرکت روی صندلی می نشیند و یک پروب لاستیکی که به دستگاه ایمیتانس متصل است، داخل مجرای گوش او قرار می‌گیرد. هدف از انجام این آزمایش بررسی سلامت پردة گوش، زنجیرة استخوانچه‌ای و در کل مسیر انتقال صدا است.
انستیتو ادیولوژی آریانا دارای دو بخش سنجش شنوایی بزرگسالان (از6 سال به بالا) است که با دستگاههای پیشرفتة خود (ساخت آلمان و دانمارک) درحال ارائه خدمات به مراجعین می‌باشد.


از آنجائی که سنجش شنوایی کودکان 3 تا 6 سال محیط وابزار و روش خاص خود را می طلبد و روش آزمون آنها همراه با شرطی سازی و بازی با اصوات است، انستیتو ادیولوژی آریانا دارای بخش ویژة ادیومتری کودکان است و دستگاههای خاص ادیومتری COR و VRA به همراه یک دستگاه تمپاتومتر بیسیم پرتابل (جهت هماهنگی با تحرک کودکان حین آزمایش) فراهم شده است. ادیومتری کودکان هم با هدفون و هم بصورت محیط باز صوتی (Free Field) فراهم شده است.


بخش تخصصی سنجش شنوایی نوزادان و کودکان زیر3 سال هم مجهز به دستگاه TEOAE جهت ارزیابی شنوایی (ساخت شرکت معتبر Madsen دانمارک)، آنالیزور تخصصی گوش میانی نوزادان (ساخت Madsen دانمارک)، دستگاه ارزیابی شنوایی رفتاری VRA (ساخت شرکت اینتر اکوستیک دانمارک) و دستگاه جدید و پرتابل ارزیابی اتوماتیک عصب شنوایی AABR (ساخت کمپانیMadsen  دانمارک) یکی از کاملترین بخشهای تخصصی سنجش شنوایی نوزادان وکودکان در سطح کشور است. درحین آزمایش TEOAE  و AABR نیازی به همکاری نوزاد و شیرخوار نیست، فقط کافیست گریه نکند و بی حرکت و آرام باشد.3-    OAE
نوعی آزمایش شنوایی کامپیوتری و اتوماتیک برای بررسی عملکرد حلزون شنوایی می‌باشد. هنگام آزمایش یک پروب کوچک داخل مجرای گوش قرار می گیرد و صدای تولید شده توسط آن وارد حلزون می شود و بازتاب آن در حلزون توسط میکروفون دستگاه که آنهم داخل مجرای گوش قرار دارد، دریافت و توسط دستگاه پردازش می شود. با این آزمون اطلاعات با ارزشی از نحوة عملکرد سلولهای موئی در حلزون بدست می آید. تست OAE به دو روش انجام می شود: یکی TEOAE که خاص بیماریابی در سنین نوزادان و کودکان بوده و چون تنها در صورت سلامت سیستم انتقال و حلزون گوش، پاسخ OAE از گوش بیمار ثبت می‌شود؛ این آزمون جهت غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران به عنوان تست اصلی استفاده می شود. روش دوم آزمون OAE به نام DPOAE است که یک روش کلینیکال بوده وارزش تشخیص در بررسی ضایعات حلزون شنوایی را دارد.
در صورت رد شدن نوزاد در آزمونهای بیماریابی، ازجمله آزمونهایی است که جهت بررسی سلامت حلزون شنوایی ضرورت می یابد.
سیستم کامپیوتری DPOAE انستیتو ادیولوژی آریانا ساخت کمپانی بسیار مطرح Otodynamic انگلستان و سیستم اتوماتیک TEOAE ما ساخت کمپانی Madsen دانمارک است. کمپانی  Otodynamicمتعلق به پرفسور کمپ اولین مخترع دستگاههای OAE در جهان است.

 
4-    ABR
پاسخ شنیداری ساقه مغز که قابلیت ثبت از ناحیة پشت لالة گوش را دارد. با گذاردن هدفون و ارائه صدای خاصی به گوش و چسباندن چند الکترود روی پیشانی، بالای بینی و پشت هر دو گوش می توان سنجش شنوایی را بطور اتوماتیک و بدون نیاز به همکاری بیمار انجام داد. آزمون ABR دارای 3 کاربری است: غربالگری شنوایی، سنجش آستانة شنوایی و بررسی سلامتی سیستم عصبی محیطی شنوایی .


در بیماریابی شنوایی همانطور که قبلا اشاره شد بهترین پروتکل بیماریابی استفادة توام آزمونهای TEOAE و AABR است. دستگاه AABR آزمون ABR را در سطح شدتی ثابت (که پروتکل AABR آنرا مصوب و نرمالیزه کرده است) انجام و جواب PASS یا FAIL می‌دهد.
 سیستم جدید پرتابل AABR مرکز ما ساخت شرکت Madsen دانمارک می‌باشد که در حال حاضر مطرح ترین سیستم ارزیابی AABR در اروپاست. دستگاه کامپیوتری و بیسیم AABR موسسه بسیار سریع و با دقت زیاد کار بیماریابی شنوایی را انجام می‌دهد.
کارایی دیگر ABR برای بررسی اتوماتیک آستانة شنوایی افراد سخت آزمون مثل نوزادان و شیر خواران و کودکان زیر 3 سال و نیز افراد متمارض و سایکوتیک که همکاری درحین آزمونهای ادیومتری معمولی ندارند، می‌باشد. در حال حاضر آزمون ASSR جایگزین ABR به روش آستانه یابی شده است.
ABR در صورت انجام به نحوة تشخیصی جهت بررسی مسیر عصبی شنوایی و امکان وجود هرگونه بدخیمی، بسیار دقیق و قابل اعتماد است و جزء آزمونهای الکتروفیزیولوژی شنوایی است.
 در صورت رد شدن نوزاد یا شیر خوار در آزمون غربالگری شنوایی و اثبات کم شنوایی او در آزمونASSR  ، انجام Diagnostic ABR ضرورت می یابد تا مسیر عصبی شنوایی از نظر آسیبهای عصبی بررسی شود. در ضمن در خصوص بررسی کامل بیماران مبتلا به وزوز مزمن این آزمون توصیه می شود تا مسیر عصبی شنوایی از نظر بدخیمی ها و آسیبهای عصبی بررسی شود.
 انستیتو ادیولوژی آریانا دارای 2 بخش آزمونهای الکتروفیزیولوژی شنوایی است که پیشرفته ترین دستگاههای ساخت آلمان و ایتالیا را بکار گرفته است.
5-    ASSR 
جدیدترین آزمون الکتروفیزیولوژیک برای سنجش شنوایی دقیقتر افراد سخت آزمون مثل نوزادان، سالمندان و بیماران روانی می باشد که روش اجرای آن شبیه ABR است ولی با دقت بهتر و تفکیک فرکانسی بالاتر ارزیابی شنوایی را انجام می دهد. سیستم ASSR موسسه ساخت شرکت Pilot آلمان می باشد و تمام نوزادان و شیرخوارانی  که در آزمایش بیماریابی شنوایی رد شوند با استفاده از این سیستم مورد آزمایش تکمیلی قرار خواهند گرفت. نتایج آزمون ASSR نهایی و قطعی است و براساس آن قضاوت در خصوص ضرورت درمان و یا توانبخشی شنوایی (کاندیداتوری سمعک یا کاشت حلزون) انجام خواهد شد.


6-    EcoG 
آزمون الکتروفیزیولوژیک پیچیده جهت بررسی پتاسیل الکتریکی حلزونی است که در بررسی برخی بیماریهای گوش که حلزون شنوایی را درگیر می کند (از جمله منیر) و بررسی سلامت فیزیولوژیک حلزون شنوایی کاربرد دارد و از تخصصی ترین آزمونهای شنوایی به حساب می آید. انجام این آزمون در صورت رد شدن کودک در بیماریابی شنوایی و اثبات کم شنوایی او توسط دستگاه ASSR ، سلامت سیستم حلزونی را بررسی نموده و در تعیین محل ضایعه شنوایی (و امکان درگیری حلزون شنوایی) یکی از آزمون های اصلی است . سیستم الکتروکوکلئوگرافی انستیتو آریانا ساخت شرکت labat ایتالیا است.


7-    VEMP
یکی از آزمونهای تخصصی برای بررسی بیماریهای سیستم تعادلی است که با چسباندن الکترود روی ناحیة گردن و تحریک صوتی گوش انجام می شود و در تشخیص افتراقی برخی بیماریهای دهلیزی و نیز بیماری منیر مؤثر است. سیستم VEMP انستیتو ساخت شرکت Pilot آلمان است .


8-    دستگاههای فیتینگ سمعک
بطور قطع یکی از کاملترین بخشهای فیتینگ سمعک در ایران در انستیتو ادیولوژی آریانا تجهیز شده است .علاوه بر استفاده از سیستم کامپیوتری Hipro، سیستمهای بی سیم کامپیوتری Noah link وUSB link  جهت فیتینگ سمعکهای دیجیتال و هوشمند، وجود دستگاه منحصر به فرد Visual speech از کمپانی Madsen دانمارک را باید متذکر شویم که پروب آن به همراه سمعک داخل مجرای گوش قرار می گیرد و بطور Online میزان تقویت سمعک را نشان می دهد. به کمک این دستگاه از فیتنیگ مؤثر سمعک در بزرگسالان، نوزادان و شیرخواران اطمینان حاصل می شود. این دستگاه یکی از معدود دستگاههای Visual speech ساخت شرکت Madsen دانمارک است که در انستیتو ادیولوژی آریانا به بهره برداری رسیده است. دستگاه منحصر بفرد دیگری که در بخش تنظیم سمعک ما فعال است، دستگاه (REM) Real Ear Measurment  وFitting Test Box ساخت شرکت Madsen دانمارک است. این دستگاه علاوه بر عیب یابی سمعکهای پشت گوشی و داخل گوشی آنالوگ، کامپیوتری، دیجیتال و هوشمند؛ امکان اطمینان از کنترل خروجی و فعال بودن مدارات اتوماتیک سمعک را به ادیولوژیست می دهد. در ضمن دستگاه REM برای فیتینگ سمعک در نوزادان، شیرخواران و حتی کودکان کاربرد گسترده دارد و بر اساس استانداردهای کمیتة شنوایی نوزادان آمریکا تنها مراکزی باید اقدام به تجویز سمعک در این سنین کنند که به دستگاه فوق مجهز باشند. REM ضریب تصحیح حجم مجرای گوش (که در نوزادان و شیرخواران بسیار کوچک بوده و باعث اشتباه جدی در تنظیم سمعکهای هوشمند و دیجیتال در این سنین می شود) را محاسبه می‌کند. کوچک بودن حجم مجرای گوش در سنین نوزادی و شیرخوارگی باعث رزونانس فرکانسهای زیر و افزایش تقویت آنها تا حد 30 دسی بل و فیتینگ بیش از حد و ایجاد افت شنوایی بیشتر در این سنین می شود. برای کار با REM یک پروب کوچک همراه با سمعک وارد گوش نوزاد - که بهتر است خواب باشد - می شود و خروجی سمعک بررسی می شود. استفاده از یک دستگاهNoah link  دیگر در اتاق ادیومتری کودکان به همراه دستگاه ادیومتری Free Field موجبات آستانه گیری شنوایی همراه با سمعک (Aided Audiogram) را فراهم کرده است که مؤثر بودن فیتینگ درکودکان را اطمینان بخشی مجدد می کند.9-    سنجش شنوایی و تجویز سمعک در منزل
برای بیمارانی که امکان انتقال آنها به مرکز نباشد (معلولین جسمی حرکتی و بیمارانی که تحمل انتظار در مرکز را ندارند) امکان انتقال دستگاههای پرتابل کامپیوتری ادیومتری و فیتینگ سمعک به منزل و ارزیابی شنوایی، مشاوره، تجویز، قالبگیری، تحویل و تنظیم سمعک در منزل هم وجود دارد.


10-    عرضة سیستمهای جانبی، محافظتی و بهداشتی سمعک
با توجه به نیازهای بیماران، بودجه و مشکلاتی که استفاده از سمعک خود دارد، دستگاههای جانبی مثل FM، بلوتوث و Field و... توسط ادیولوژیست مرکز به بیمار پیشنهاد می شود. جهت آشنایی با محصولات جانبی سمعک اینجا را کلیک کنید. جهت آشنایی با محصولات محافظتی و بهداشتی سمعک اینجا را کلیک کنید.
11-    سنجش شنوایی در مهد کودکها و مدارس
چنانچه گفته شد سنجش شنوایی ابتدایی - بلافاصله پس از تولد - بهترین راه برای شناسایی کم شنواییهای مادرزادی است و همانطور که توصیه شد تمامی کودکان بهتر است تا سن 5 سالگی هر سال دو بار سنجش شنوایی شوند تا از سلامت وضعیت شنوایی آنها اطمینان حاصل شود. سنین کودکی و پیش از دبستان مهمترین دوران فراگیری مهارتهای ارتباطی، کلامی و شنیداری است. افت شنوایی خیلی خفیف در یک یا دو گوش می تواند آیندة کسب مهارتهای فوق را بشدت متزلزل کند. بدنبال بیماریهای اکتسابی (حتی سرما خوردگی) کودک می تواند دچار مشکل شنوایی شده و در بسیاری از موارد چون این مشکل شنوایی فاقد درد است (یا پس از درمان درد از بین می رود ولی افت شنوایی هنوز وجود دارد و یا بیماری راجعه است)، کودک از دریافت کامل اصوات محیطی و گفتاری باز می ماند. خوب است بدانیم که تعدادی از بیمارانی که در آزمون شنوایی بدو تولد طبیعی گزارش می شوند می توانند دچار افت شنوایی مادرزادی تاخیری یا پیشرونده شوند که علت آن ژنتیک، ابتلاء به زردی نوزادی، سیاه شدن و کمبود اکسیژن هنگام تولد و قرار گیری در دستگاه انکوباتور می باشد. حتی ابتلاء به اوریون در سنین کودکی می تواند یک گوش را دچار کم شنوایی شدید تا عمیق کند و خانواده به هیچ وجه از وضعیت شنوایی او آگاهی نیابد. در صورتی که همین کودکان به علت حذف نیمی از راههای شنوایی محیطی و مرکزی و عدم دریافت صدا از همه جهات دچار مشکلات ارتباطی جدی و تاخیر در کسب مهارتهای گفتاری و شنیداری خواهند شد. در حال حاضر متاسفانه وضعیت آزمونهای بیماریابی شنوایی کشوری به گونه ای است که پس از سنجش شنوایی اولیة نوزادی، نوزادی یا کودک به حال خود رها می شود و تا سن 6سالگی که آزمونهای پیش از دبستان (برای ثبت نام مدارس) صورت می گیرد هیچ گونه کنترلی بر شنوایی کودک نمی شود. در حالی که در این سنین اهم مهارتهای شنوایی و ارتباطی در حال شکل گیری است. محرومیت از شنوایی کامل در این سنین باعث عدم تشکیل سیناپسهای ارتباطی مغز و کاهش شدید مهارت مغز در تفکیک و درک صداها شده و حافظة شنیداری را شدیدا دچار مشکل می کند. جالبتر اینکه پس از سن 6 سالگی و آزمون پیش دبستانی، مجدداً دانش آموز به حال خود رها می شود تا پایان دورة ابتدایی که تست شنوایی تکرار می شود. برای حل این نقیصه انستیتو ادیولوژی آریانا تنها مرکز در سطح کشور است که سنجش شنوایی را در سطوح مهد کودکهای تهران (و از سن یک سالگی تا پایان دورة پیش دبستانی) با تامین تجهیزات به روز و کامپیوتری و پرسنل مجرب عملیاتی کرده است. درحین تمامی آزمونها هیچ گونه عوارض، درد و ناراحتی برای کودک ایجاد نمی شود و نتایج آزمون و لزوم پیگیریهای بعدی مکتوب برای خانواده ها ارسال خواهد شد.
روش کار:
 15 روز قبل از انجام آزمون غربالگری شنوایی در مهد کودکها، بروشور حاوی اطلاعاتی در خصوص ضرورت غربالگری شنوایی درکودکان سنین مهد کودک و پیش دبستانی تحویل مهد کودکها خواهد شد که به دست والدین کودکان رسانده شود. همزمان پوستر طراحی شده در این زمینه هم در مهد نصب می شود و یک عدد بنر بزرگ نیز درب ورودی مهد کودک نصب خواهد شد تا کودکانی که محل سکونت آنها همان محلی است که مهد قرار دارد ولی به مهد نمی روند یا در مهدهای دیگر نگهداری می شوند هم بتوانند در محل آزمون حاضر شده، تحت آزمون قرار گیرند و کارت سلامت شنوایی دریافت کنند.
روش آزمون در کودکان زیر 4 سال بعد از تشکیل پرونده و اتوسکوپی (معاینة مجرای گوش و پردة گوش)، آزمون کامپیوتری اتوماتیک  TEOAE Immittance می باشد که نیازی به همکاری کودک نداشته و کل مراحل خودکار، سریع و فاقد هرگونه عوارض جانبی ودرد است.
برای کودکان بین 4 تا 6 سال بعد از تشکیل پرونده و اتوسکوپی (معاینة مجرای گوش و پردة گوش) آزمونهای کامپیوتری Immittance و ادیومتری تون خالص انجام می شود که در این موارد نیز مراحل آزمونها  فاقد درد و عوارض جانبی است.
تمامی دستگاهها ی مورد استفاده از مطمئن ترین برند های سازندة دستگاههای شنوایی شناسی اروپایی تهیه شده است و نتایج در کارتی که با دقت تمام طراحی شده تحویل خانواده خواهد شد و در صورت نیاز به آزمایشهای تکمیلی شنوایی شناسی و یا هر گونه اقدام درمانی مراتب به اطلاع خانواده و مهد کودک خواهد رسید.
. مدیران مهد کودک جهت انجام این آزمایشها و پذیرش با تلفن 88100808 تماس حاصل نمایند.
12-    لابراتوار سمعک و قالبسازی گوش
انستیتو ادیولوژی آریانا از جمله معدود مراکزی است که با راه اندازی لابراتور مجهز الکترونیک و بکار گیری پرسنل مجرب در زمینه طراحی، مونتاژ و ساخت انواع سمعکهای داخل گوشی و نامرئی توانسته است زمان قبول سفارش تا تحویل این سمعکها را به 5 ساعت برساند. تمام هدف ما پوشش دادن و قبول سفارشات بیماران اورژانسی و ساکن شهرستان و نیز ارائه خدمات سرویس نگهداری این سمعکها بصورت دست اول و در سریعترین زمان ممکن است. لذا بسیاری از خدمات سمعک در مرکز ما در کمتر از 3 ساعت انجام پذیر شده است.
بخش قالبسازی لابراتور هم ساخت انواع قالب محافظ آب، محافظ صدا و قالب سمعک در انواع آکریلیک (سخت) و نرم (سیلیکون) را به عهده دارد. مواد مورد استفاده همگی ساخت آلمان و جزء بهترین مواد از نظر فقدان خواص آلرژیک برای پوست هستند. کیتهای سمعک داخل گوشی مورد استفاده در لابراتوار؛ ساخت آلمان، کانادا، آمریکا، سوئیس و دانمارک هستند که از بهترین سازنده های سمعک تهیه شده اند و دارای تائیدیه FDA آمریکا و CE اروپا می باشند. به خاطر وجود لابراتور مجهز و ارائه سمعک بصورت دست اول (نه از واسطه) موسسة ما این توفیق را یافته است تا با کاهش هزینة تمام شده سمعکها، برای اولین بار در خاورمیانه گارانتی سمعکهای داخل گوشی را تا 5 سال و برای پشت گوشی ها تا 3 سال ارتقاء دهد. این افزایش گارانتی از 4 سال قبل شروع و کماکان ادامه دارد.

 
 

13-    تعمیرات تخصصی انواع سمعک
تعمیرات سمعکهای داخل گوشی و پشت گوشی آنالوگ، دیجیتال و هوشمند توسط تکنسینهای مجرب با قطعات اصلی در اسرع وقت انجام می شود. تعمیر سوختگی سمعک، تعویض قالب و جلد، تقویت الکترونیک، تعویض قطعات، ترمیم پوسته، سرویس کامل، رفع اتصالی و مصرف زیاد از حد باتری و... همگی با قطعات شرکتهای اصلی ممکن می‌باشد.


14-    عرضه و فروش سمعک
انستیتو آریانا ضمن دارا بودن گواهی و تائیدئه از کمپانیهای GN Resound دانمارک، Oticon دانمارک، Siemens آلمان،Rexton  آلمان، unitron کانادا، فوناک سوئیس، سونیک آمریکا وA&M  انگلستان؛ سمعکهای فوق را به دو روش نقدی (همراه با 10٪ تخفیف) و اقساطی (40٪ هزینه سمعک نقدی و بقیه در اقساط 4 تا 6 ماهه بدون سود) ارائه می کند. همانطور که گفته شد مراحل سنجش شنوایی تا تحویل سمعک در مرکز ما 5 ساعته است.


15-    گارانتی و خدمات پس از فروش
برای تمام بیماران و مددجویانی که از مرکز ما سمعک تهیه می نمایند، علاوه بر گارانتی منحصر بفرد 5 ساله (برای سمعکهای داخل گوشی) و 3 ساله (برای سمعکهای پشت گوشی) خدمات زیر نیز به رایگان ارائه می شود:
1-    سنجش شنوایی اولیه (رایگان) و تا 2 سال هر 6 ماه تکرار سنجش شنوایی (رایگان)
منظور از آزمایش ابتدایی، کل مراحل سنجش شنوایی نوزادان، شیرخواران، کودکان و بزرگسالانی است که منجر به تجویز سمعک شود و سمعک از مرکز آریانا تهیه شود.
2-    فیتینگ سمعک (رایگان)
تمام مراحل تنظیم سمعک در سنین فوق الذکر با دستگاههای تخصصی شامل REM، Noah link، Fitting test box، Visual Speech و Aided Audiogram برای کاربران سمعک ما تا 2سال (هرسال یکبار) رایگان است و تا دو سال بعد هم با 25 درصد تخفیف انجام می‌شود.
3-    قالب سمعک پشت گوشی (رایگان)
دو سری قالب برای هر گوش رایگان به مددجویان تحویل خواهد شد. جنس قالب نرم یا سخت به انتخاب مددجو خواهد بود. تا دو سال بعد هم هزینة قالبسازی با 25 درصد تخفیف دریافت می‌شود.
4-    لوازم بهداشتی (رایگان)
برای محافظت از گوش و رعایت بهداشت فردی مددجویان ما، یک سری لوازم بهداشتی از شرکت Egger یا Dreve به بیماران هدیه خواهد شد.
5-    دستگاه خشک کن سمعک (رایگان)
دستگاه الکترونیکی خشک کن سمعک از شرکت Egger برای کاربرانی که دو دستگاه سمعک فول دیجیتال یا هوشمند (محصولات High End فوق پیشرفته) را تهیه می کنند، هدیه می شود.
6-    یک دستگاه آزمایشگر باتری (رایگان)
به تمامی مددجویانی که سمعک از موسسة ما دریافت می کنند یک دستگاه آزمایشگر باتری رایگان داده می شود.
7-    مصرف باتری (رایگان)
برای تمام کاربرانی که سمعک از موسسة ما دریافت داشته اند تا 2 سال مصرف باتری رایگان می باشد. برای کاربرانی که دو دستگاه سمعک داخل گوشی یا پشت گوشی فول دیجیتال یا هوشمندHigh End  از مرکز ما تهیه نموده اند تا 3 سال مصرف باتری رایگان خواهد بود.
8-    امکان مرجوعی سمعک
در صورتی که کاربر سمعک از سمعک خود راضی نباشد تا یک ماه می تواند سمعک خود را مرجوع نماید و یا طی یک ماه نسبت به تعویض آن با مدل بالاتر اقدام نماید.