Header Down Page 1

پایین ترین قیمت و شرایط اقساطی

با مراجعه به کلینیک شنوایی اکثر بیماران تصورات درستی از قیمت سمعک ندارند. برخی آن را کالایی ارزان و برخی گران تصور می کنند. سمعک وسیله ای الکترونیک، بسیار پیشرفته و دارای سخت افزار (میکروچیپ، آمپلی فایر، میکروفون، رسیور و گاهی مدارات بلوتوث، وایرلس، تله کویل و انواعی از سویییچ ها و ولوم ها و ...) و نرم افزار ( یا Firmware که موجب عملکرد پرداشی و تقویتی سمعک شده و شبیه سیستم عامل در کامپیوتر است) می باشند و با توجه به تکنولوژی مورد استفاده، مدارات فعال و گاهی تعداد کانال پردازش سمعک، دسته بندی شده اند. در نوعی از این تقسیم بندی رده های پایه (Basic) ، متوسط (Mid-range) و عالی(Premium) مطرح می باشند. در برخی کمپانی ها این تقسیم بندی به 4 رده ی اساسی (Essential) ، استاندارد (Standard) ، پیشرفته (Advanced) و عالی (Premium) انجام شده است.
آنچه مهم است اینکه در تجویز سمعک به جز کیفیت سمعک معیارهای تجویز همچون نیاز های شنیداری و سبک زندگی بیمار هم حائز اهمیت زیادی هستند. اینکه بیمار چه مقدار باید برای سمعک هزینه کند، تقریبا به نیاز ها و توقعات او هم بر می گردد. اگر نیاز اساسی یک بیمار سالمند برطرف کردن مشکل ارتباطش با اعضاء خانواده است، چندان لازم نیست که به سمت سمعک های گران قیمت برود ولی اگر یک بیمار میانسال که مدیر یک مجموعه صنعتی است ، روابط اداری و اجتماعی گسترده دارد، در محیط های پر چالش حضور می یابد، در جلسات شرکت می کند و در محیط کارخانه حضور می یابد، مطمئنا به سمعک کارا تری نیاز دارد.
برای برخی بیماران با فعالیت اجتماعی کم و روابط انسانی محدود تفاوت چندانی در استفاده از سمعکهای متوسط و عالی وجود ندارد و لذا دلیلی هم وجود ندارد که هزینه زیادی تهیه ی سمعک پرداخت کنند.
معلمی که در یک مدرسه ابتدایی شلوغ تدریس می کند و شنیدن صدای تک تک دانش آموزان برای او در میان همهمه ی دیگر کودکان مهم است و یا دانشجویی که در دانشگاه تحصیل می کند، دروس مشکلی را فرا می گیرد، کلاس های زبان تخصصی را می گذراند و میان همهمه همکلاسی هایش نباید مطلبی را از دست بدهد، مطمئنا نیاز های شنیداری متفاوتی را نسبت به افراد معمولی دارند و جزئیات شنیداری برایشان مهم تر است.
سمعک های مختلف پهنای باند متفاوت دارند لذا به عنوان مثال یک موزیسین که به علت کم شنوایی ناشی از آلات موسیقی از ادامه حرفه ی خود باز مانده است، نیاز به سمعک های پیشرفته تر و با پهنای باند بازتری دارد نسبت به بیماری که نیاز های شنیداری مبتدی تر و عمومی تری دارد. حال آنکه سمعک های با پهنای باند بیشتر سمعک های رده پیشرفته یا عالی هستند.
در خصوص محاسبه قیمت سمعک ها علاوه بر مقادیر ارزی که شرکت ها صرف خرید سمعک از شرکت تولید کننده می کنند، هزینه هایی چون واردات، گمرک، مالیات ، مونتاژ و هزینه های عمومی شرکتها و گارانتی نیز بر قیمت سمعک ها تاثیر می گذارد و قیمت تمام شده سمعک ها با تغییر قیمت ارز هم متغیر خواهد بود.
در دپارتمان تخصصی سمعک آریانا تمام تلاش ما بر این است که با در نظر گرفتن میزان شنوایی و اطلاعات تخصصی از افت شنوایی بیمار، سبک زندگی و نیازهای شنیداری و توقعات شنوایی بیمار و همچنین توانایی مالی بیمار بهترین سمعک با کمترین قیمت ممکن را تجویز و در صورت عدم توانایی بیمار به پرداخت نقدی تسهیلاتی را فراهم کنیم که بیمار بتواند به طور اقساطی هزینه سمعک را پرداخت کند و در صورت نیاز به سمعک های رده بالا، امکان پرداخت آن ها را هم داشته باشد.
طبیعتا هزینه ای که بیمار جهت دریافت سمعک پرداخت می کند سرمایه گذاری برای شنیدن، ارتباطات اجتماعی و انسانی و حتی شغلی اوست و گاهی آینده ی عاطفی، هیجانی و روانی بیمار نیز در گرو خوب شنیدن و رفع نیاز های شنیداری بیمار می باشد.
گارانتی 5 ساله سمعک های داخل گوشی و گارانتی 4 ساله سمعک های پشت گوشی دپارتمان سمعک انستیتو ادیولوژی آریانا هم ضامن جبران هزینه های بعدی و صرفه جویی بیشتر برای بیماران خواهد بود که طی مدت زمان بیشتری بتوانند با خیال راحت از سمعک خود استفاده کنند و نیاز به هزینه کردن برای سمعک خود نداشته باشند.

  • تهران، بلوار آفریقا(نلسون ماندلا)(جردن)، خیابان وحید دستگردی(ظفر)، به سمت خیابان ولی عصر، بعد از بوستان کاج، ساختمان 321  (خانه ی سفید)، طبقه ی همکف
  • 88107090 021 (20خط)
  • info@aioa.ir