Header Down Page 10

تحویل 24 الی 48 ساعته

پس از ارزیابی شنوایی و اطمینان از وجود کم شنوایی و نیاز به سمعک، مشاوره و تجویز سمعک انجام می شود. امروزه عمدتا سمعکهایی که در کلینیکهای شنوایی شناسی تجویز می شوند یا داخل گوشی هستند یا پشت گوشی.
در مورد سمعک های داخل گوشی ابتدا قالب گیری خاص آن توسط متخصص شنوایی انجام می شود و پس از آن ، قالب برای شرکت نماینده سمعک ارسال می شود. قالب در واحد پذیرش شرکت ثبت شده، به تکنسین قالب ساز ارجاع می شود. قالب برش داده می شود و پرداخت می شود و طی مراحل چندگانه از قالب گوش بیمار پوسته ای تو خالی (شل) ساخته می شود که منطبق با مجرای گوش بیمار است و قطعات سمعک داخل گوشی، داخل آن مونتاژ خواهد شد. سپس قالب به قسمت مونتاژ سمعک می رود و قطعات داخل پوسته سمعک مونتاژ می شود و ریزه کاری ها و پرداخت کاری های نهایی روی سمعک انجام شده و سمعک به قسمت کنترل کیفی ارسال می شود تا از نظر سلامت کیت مورد استفاده و دقیق بودن کالیبراسیون و خروجی سمعک بررسی شود.
در صورت تایید سمعک در واحدکنترل نهایی، محصول جهت بسته بندی و صدور کارت گارانتی ارسال می شود و برای کلینیک شنوایی سفارش دهنده فرستاده می شود.
طی این مراحل در اکثر شرکت ها 3 الی 4 روز کاری را می طلبد ولی در صورت نیاز سفارش دهنده - در برخی شرکت ها - امکان سفارش فوری 24 الی 48 ساعته هم قابل دسترس است.

برخی از سمعکهای داخل گوشی ماژولار (پیش ساخته) هستند. یعنی سمعک پیش ساخته داخل گوشی به یه قطعه کاف سیلیکونی متصل و داخل مجرای گوش قرار می گیرد و نیازی به قالب گیری ندارد . این سمعک ها در صورتی که در تایم صبح سفارش داده شوند، ظرف چند ساعت آماده تحویل می شوند. برای استفاده از این سمعک ها مجرای گوش باید قطر و خم مناسب داشته باشد و برای کودکان یا کسانی که مجرای گوش خیلی تنگی دارند قابل تجویز نیست.
اگر سمعک مورد سفارش، سمعک پشت گوشی باشد، پس از قالب گیری، قالب جهت ساخت به شرکت یا لابراتوار قالب سازی ارسال می شود و پس از مراحل خاص خود قالب سمعک ساخته می شود و به همراه سمعک تجویز شده ( پس از صدور کارت گارانتی) به کلینیک شنوایی فرستاده می شود. در خصوص سمعک های پشت گوشی فرایند سفارش تا تحویل معمولا کوتاه تر است و معمولا می توان 24 ساعته و حتی کمتر از آن سمعک را تحویل داد. این روند در مورد سمعکهای پشت گوشی کلاسیک، RIC و Open تقریبا مشابه است.
دپارتمان تخصصی سمعک آریانا همواره تلاش خود را جهت تحویل سریع و به موقع سمعک ها به بیماران خود انجام داده و سعی میکند که همگام با انگیزش ایجاد شده در بیماران و خانواده آن ها برای خوب شنیدن در جهت نیل به این هدف، فرایند تحویل سمعک را تعجیل ببخشد.
در صورت نیاز به تحویل اورژانسی سمعک قبل از مراجعه حتما با ما هماهنگ بفرمایید.

  • تهران، بلوار آفریقا(نلسون ماندلا)(جردن)، خیابان وحید دستگردی(ظفر)، به سمت خیابان ولی عصر، بعد از بوستان کاج، ساختمان 321  (خانه ی سفید)، طبقه ی همکف
  • 88107090 021 (20خط)
  • info@aioa.ir